Wolves – Huddersfield Preview

Wolves začal sezónu naozaj dobre, v prvých 6 zápasoch sezóny nenašiel premožiteľa, ale posledné obdobie sa im nedarí a preto spadli do dolnej polovici tabuľky. Formy za posledných 5 zápasov majú ešte horšiu ako Huddersfield, ktorý je na poslednom mieste, lebo včera Fulham bodoval naplno. Wolves má vyrovnanú bilanciu 4-4-4 ale v posledných 4 zápasoch nevyhral.

Huddersfield by si určite rád zopakoval minulú sezónu, keď v 2.najvyššej lige dokázal Wolves zdolať v oboch zápasoch a nedostal gól. Ak by sa mu to podarilo aj dnes, tak by to pre nich znamenalo v tabuľke v podstate skok o 6 miest a dostali by sa pred Newcastle na 14.miesto. To svedčí o tom, aká je tabuľka vyrovnaná a čo znamená jediné víťazstvo, takže to bude znova veľmi dôležitý zápas.

Huddersfieold konečne vyhral doma s Fulhamom pred 3 týždňami 1:0. Síce vlastencom, ale vyhral. V zápase mal množstvo šancí a mohol ešte ľutovať, lebo Fulham v zápase mal dve naozaj sľubné príležitosti. Hráči nedokázali na toto víťazstvo nadviazať aj v ďalšom zápase a pred 2 tyždňami len remizovali s West Hamom 1:1. O víťazstvo prišli 15minút pred koncom, keď hostia šťastne po skrumáží v 16ke vyrovnali Andersonom.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zranenia:

 

 

Predpokladané zostavy:

Wolvew (3-4-3): Rui Patricio; Bennett, Coady, Boly; Doherty, Ruben Neves, Joao Moutinho, Ruben Vinagre; Ivan Cavaleiro, Jimenez, Helder Costa

Terriers (5-3-2): Lossl; Smith, Hadergjonaj, Schindler, Kongolo, Durm; Hogg, Mooy, Billing; Pritchard, Mounie

 

Zaujímavosti:

  • Vlci sú jedným z 3 tímov, ktoré doma ešte nevyhrali 1.polčas. Doma má bilanciu 2-2-2.
  • Huddersfield v PL dokázal naposledý vyhrať vonku vo februári (West Brom 1-2 Huddersfield).
  • Posledné 3 vzájomné zápasy vyhral Huddersfield 1:0.
  • Wolves vyhrali len 2 z posledných 16 zápasov proti Terriers (D12 L12).
  • Z posledných 12 vzájomných zápasov 10 Huddersfield vyhral.
  • V najvyššej lige Wolves z posledných 6 zápasov vyhral 5. Posledný takýto zápas bol v apríli 1972.
  • Huddersfield neskóroval viac ako jeden gól v posledných 22 zápasoch PL a dal spolu len 9 gólov. Len Sunderland ma v tomto horšiu bilanciu, v roku 2005 nedal v 25 zápasoch viac ako gól.
  • Huddersfield vonku nevyhral 10 posledných zápasov v PL (D5 L5).
  • Celkovo vzájomné zápasy: Huddersfield W36, Wolves W32 a D14.
  • Steve Mounie má 21 striel bez gólu. Žiaden iný hráč v PL takéto číslo nemá. Celkovo má 31 striel bez gólu. Naposledy dal gól Brightonu v apríli pri remíze 1:1.

Sumár: Domáci sú jasným favoritom, na hostí stávková bet365 dala kurz 8. Väčšina analýz aj vraví o domácom víťazstve. Pre domácich môže byť istým nakopnutím ich posledný zápas, keď si z Emirates štadióna domov vzali bod a hrali naozaj dobre. Otázkou je stále nemohúcnosť Huddersfieldu premeniť aj naozaj dobré šance. Stále platí, že žiaden ich útočník nedal ešte v tejto sezóne PL gól. Taký Steve Mounie by sa mal naozaj zamyslieť – no možno ho nakopne fakt, že v v reprezentačnej prestávke dokázal dať gól Gambii. Tipsport na tohoto hráča ponúka kurz 4,5. V tomto zápase kto dá prvý gól, ten tento zápas neprehrá. Verím, že Terriers konečne sa strelecky presadia aj vonku. Nečakám prestrelku. Volím tip: hostia +1,5 hendikep win v kurze okolo 1,5. Veľmi reálne vidím aj tip: polčas remíza s kurzom okolo 2,1.

Zápas môžete sledovať LIVE o 17:00 na programe DigiSport 4.

Interview manažéra hostí pred zápasom:

Leave a Reply