West Brom – Huddersfield Preview

V sobotu 24.2.2018 sa naši borci predstavia o 16:00 na trávniku posledného West Bromu a pôjde o všetko. Víťazstvo ich môže posunúť kľudne aj o 3 či 4 miesta vyššie a prehra ich môže znova poslať do pásma zostupu.

Ak sa pozrieme na dolnú polovicu aktuálnej tabuľky,

 

 

 

 

 

 

 

vidíme, že Huddersfield stráca na 10.miesto len 4 body a len bod ho delí od pásme zostupu.

Huddersfield konečne prelomil streleckú smolu – v poslednom zápase FA Cupu síce znova nedal silnému United gól, prehral 0:2 ale v zápase mal naozaj prevahu, viď základné štatistiky:

 

 

 

 

 

Vypadnutie Huddersfieldu z FA Cupu má za následok, že mužstvo sa môže 100%ne sústrediť na ligu, na boj o zotrvanie v najvyššej súťaži.

V dvoch zápasoch predtým dali Terriers úctyhodných 8 gólov a hlavne posledný zápas v Premier League im dal naozaj nové sily a novú nádej, ktorú naozaj potrebovali. Bournemouth doma porazili rozdielom triedy 4:1 – bola to tá slamka, ktorej sa potápajúci sa Huddersfield pevne chytil …

Stretnú sa dve mužstvá, ktoré patria k najmenej skórujúcim v lige. Domáci West Brom ma priemer na zápas  0,78 a Huddersfield len 0,85. Z tohto sa dá predpokladať, že diváci veľa gólov v zápase neuvidia, ale posledné zápasy Huddersfieldu svedčia o tom, že nejaké tie góly uvidíme. V prvom vzájomnom zápase v tejto sezóne vyhral Huddersfield 1:0, gólom La Parru v samom závere polčasu. Bol to veľmi vyrovnaný zápas a domáci si už 3 body nenechali vziať, hoci od 57.minýty hrali o 1 hráča menej (Schindler červená karta po druhej žltej). Huddersfield hral naposledy na The Hawthorns štadióne v roku 2001, kde pred 17542 fanúšikmi v 2.najvyššej anglickej lige remizoval 1:1. Bola to sezóna, kde Huddersfield vypadol do League One, keď nezvládol posledný zápas a podľahol Birminghamu. Pri remíze či výhre by v súťaži zotrval.

Huddersfield sa poslednou výhrou dostal z posledného miesta čo sa týka formy, hostia sú na tom podobne – taktiež z LAST 5 vyhrali len jeden zápas (doma s Brightonom 2:0) a pridali ešte jednu remízu (v Evertone 1:1).

Veľmi dôležitý faktom je ten, že Daniel Sturridge ktorý je v domácom mužstve na hosťovaní z Liverpoolu na 75% nenastúpi (zranenie kolena). Nehral ani v zápase FA Cupu West Brom  – Southampton 1 : 2.

Domáci manažér Alan Pardew: “Pre nás je  ‘musíme vyhrať’ už trochu dráždivé vyjadrenie. Vieme presne aký je tento zápas dôležitý pre obe strany. Nič nie je skončené, kým to neskončí …

David Wagner sa tento týždeň vyjadril: “Toto je ten moment, tá sila, ktorú sme hľadali a teraz sme ju našli, máme ju. Presne vieme, aké sú naše silné stránky, vieme čo máme robiť, vieme ako má vyzerať naša hra. A to chceme hrať v každom zápase, či doma alebo vonku. Budeme na tom pracovať a budeme bojovať – ďalší krok je sobotný zápas.

Vzájomné zápasy z pohľadu Huddersfieldu:

Premier League zápasy:  1W-0D-0L

Posledné 5 stretnutia: 2W-1D-2L

Celková bilancia: 25W-17D-28L

Prehľad chýbajúcich hráčov:

 

 

 

 

 

Predpokladaná zostava:

Zaujímavosti:

 • Najdrahší hráč domácich – naj strelec – Salomón Rondón – prišiel v auguste 2015 za 12 miliónov libier zo Zenitu Petrohrad.
 • Najdrahší hráč hostí – Alex Pritchard – prišiel z Norwichu na začiatku tohto roka za 12,35 milióna libier.
 • Huddersfield nedal gól na ihrisku hostí už 296 minút – naposledy v Southamptone (Laurent Depoitre 1:1)
 • West Brom má domáci negatívny rekord, v sezóne vyhral iba 2x.
 • Domáci z posledných 13 zápasov dosiahli 7x remízu.
 • Huddersfield vonku v tejto sezóne vyhral iba 2x (v Crystal Palace a vo Watforde). Celkovo prehrali von 9x z  13 zápasov.
 • Huddersfield nedal vonku gól v posledných 12 zápasoch až 10x, z posledných 10 zápasov vonku 8x prehral.
 • Huddersfield v posledných 3 zápasoch vonku prehral, pričom v polčase bola stále remíza.
 • West Brom v posledných 3 zápasoch v Premier League dostal minimálne 3 góly.
 • West Brom v posledných 3 zápasoch prehrávali už v polčase.
 • Huddersfield dostal minimálne 2 góly v 8 zápasoch z ich posledných 10 zápasov na ihriskách súperov.
 • Priemer gólov, ktoré mužstva dostali: West Brom 1,48, Huddersfield 1,78

Zhrnutie:

Predpokladá sa naozaj opatrný zápas z oboch strán. Obaja sa budú spoliehať na svoje obrany a hrať sa bude medzi 16kami. Myslím ale, že to bude dosť nervózny zápas – žltých kariet bude dosť a hlavný rozhodca Jonathan Moss ich ukáže minimálne 4, takže tip: žlté karty over 4 AH s kurzom 1,95 má naozaj hodnotu (bet365, v prípade červenej sa to počíta za dve žlté).

Pre zaujímavosť ešte tabuľka rozhodcov v Premier League, ktorí dávajú najviac kariet:

A na záver si môžete pozrieť gól a zaujímavé momenty z ich posledného vzájomného zápasu (nádherná strela a gól je v cca 01:30)