Preston – Huddersfield 7.1.2023 preview

Liga si dá malú pauzu a kluby si zahrajú 1/32 finále FA Cupu. Preston patrí k priemerným klubom v Championship. Minulý rok skončil presne v polke tabuľky. Teraz sa nachádza na 10.mieste, t.j. je úplne v kľude. Na pozíciu zaručujúcu Play Off stráca len 2 body.

Huddersfield je v tejto sezóne zatiaľ veľkým sklamaním. Pripomeňme si, že minulý rok skončili v lige na 3.mieste a od PL ich delila jediná výhra – vypadli vo finále Play Off s Nottinghamom. Momentálne sa potácajú na spodku tabuľky. Posledný zápas znova nezvládli, hoci vyhrávali 1:0.

Pred 10 dňami, na Štefana, títo dvaja spolu hrali a Huddersfield naozaj prekvapil – písal som o tom tu: http://www.huddersfield.sk/club-news/preston-1-2-huddersfield-sumar-a-highlighty/

Po tomto zápase Preston prehral aj vonku, vo West Brome. Chuť si ale napravili v poslednom ligovom zápase, kde naozaj so šťastím brali 3 body zo Stoke. Stoke boli lepším mužstvom. Gól padol v nadstavenom čase zápasu.

Vzájomné zápasy:

Huddersfield po výhre v Prestone naplno bodoval aj doma s Rotherhamom. Hrali naozaj dobre a gólov mohli dať viac. Škoda že to nepotvrdili a s Lutonom doma prehrali v poslednom zápase 1:2.

Oficiálne preview: https://www.htafc.com/news/2023/january/preview-preston-north-end-a–fa-cup/

Pravdepodobné zostavy:

Preston North End:
Woodman; Diaby, Lindsay, Hughes; Browne, McCann, Whiteman, Johnson, Fernandez; Woodburn, Evans

Huddersfield Town:
Nicholls; Lees, Helik, Boyle; Thomas, Kasumu, Camara, Ruffels; Rudoni, Holmes, Ward

Zaujímavosti:

  • V posledných sezónach sa stretli spolu 16x. Preston vyhral 9x, prehral 5x a 2x to skončilo remízou.
  • Celkovo spolu hrali presne 100x, pričom je to vzácne vyrovnané – obaja vyhrali 38x.
  • Z posledných 10 vzájomných zápasov Huddersfield vyhral len 3x.
  • v FA Cupe sa stretli spolu títo borci 4x. Naposledy v 1951 a Preston vyhral iba raz ale stálo to za to. Bolo to finále v sezóne 1938/39.

Sumár: Huddersfield si posledné víťazstvo v Prestone zaslúžil a uvidíme v sobotu, či sa mu podarí zopakovať podobný výkon. Pohárové zápasy sú ale veľmi špecifické. Huddersfield sa určite sústredí na ligu, nakoľko mu vážne hrozí vypadnutie. Celkovo keď sa na tento zápas pozerám, verím, že góly budú padať. Zahrám si teda tip over 2 s kurzom okolo 1,8. Idem proti väčšine analýz, ktoré si myslia, že veľa gólov nepadne.

Tiket na inšpiráciu: https://www.tipsport.sk/tiket?idu=-70403106893&idb=1134185&hash=903e91e5&affid=DQ8y7F3ACjPBANXuxUjSSg

Zápas sa hrá v sobotu 13:30.

Pokecajte si o zápasoch na webe: http://www.nasetipy.com/

Leave a Reply