Nottingham – Huddersfield preview

Tak a máme tu 8-finále FA Cupu. Huddersfield si ide momentálne svoju jazdu snov – 18 zápasov v rade neprehrali. V Championship sa dostali na 2.miesto – ale toto treba brať kúsok s rezervou, nakoľko Bournemouth má len o 1 bod menej ale neodohral ešte 4 zápasy.

Huddersfield má plný počet odohraných zápasov. DO konca súťaže ostáva ešte 7 zápasov. Huddersfield má zápasy v rade s výhrou. Túto sériu začal naozaj big prekvapením – vyhrali vo Fulhame. Následne doma úžasný obrat s Cardiffom, keď ešte v 87.minúte prehrávali 0:1. V Birminghame vyhrali úplne v pohode 2:0 a mohlo to byť aj výraznejšie víťazstvo. Naposledy doma rozbili rozdielom triedy posledný Peterborough 3:0. O výhre rozhodli už v prvým minútach zápasu. V 7.minúte bolo 2:0. Niekoľko naozaj dobrých šancí ešte nepremenili. Takže hrajú naozaj dobre a výsledky sa dostavili.

Oponent Huddersfieldu v tomto zápase hrá v poslednom čase v lige taktiež dobre. Oproti Huddersfieldu má o 2 zápasy menej a stráca 10 bodov. Hore v tabuľke je to naozaj tesné a záver sezóny bude zaujímavý. Nottingham na 6.miesto stráca len jednu výhru. Nottingham vyhral v silnom Blackburne, ktorý je v tabuľke nad ním. Sheffield je tiež nad ním a Nottingham u nich získal cenný bod. Rovnako bod z Prestonu. Priemerný Bristol City porazili 2:0.

V tejto sezóne sa v lige stretli už 2x. Obaja svoje domáce zápasy prehrali. Najskôr Huddersfield doma 0:2 – hoci Nottingham len raz vystrelil na bránu. Smolný zápas pre Huddersfield, mali v ňom jednoznačnú prevahu. 2.gól bol vlastenec. Na konci roku 2021 Huddersfield vyhral v Nottinghame 1:0, hoci v tomto zápase mali prevahu domáci. V minulej sezóne dokázal Huddersfield o5 v Nottinghame vyhrať.

Čo sa týka FA Cupu – Huddersfield v posledných kolách vyhral v Burnley a následne doma s Barnsley. Hlavne v Burnley to asi nikto nečakal, Huddersfield hral famózne. Nottingham mal ešte lepšiu jazdu! Porazil doma Arsenal. V zápase mal Arsenal prevahu ale na bránu nevystrelil ani raz. V poslednom kole pred mesiacom Nottingham porazil, resp. rozbil Leicester 4:1. Takže Nottingham hrá v pohári zatiaľ parádne.

Oficiáne preview: https://www.htafc.com/news/2022/march/preview-nottingham-forest-a/

Pravdepodobné zostavy:

Nottingham Forest:
Samba; Worrall, Cook, McKenna; Spence, Yates, Garner, Lowe; Zinckernagel; Johnson, Davis

Huddersfield Town:
Nicholls; Turton, Pearson, Lees, Toffolo; Hogg, O’Brien; Thomas, Sinani, Holmes; Ward

Zaujímavosti:

 • Huddersfield neprehral už 18 zápasov v rade.
 • Spolu sa stretli 26x. Huddersfield vyhral 11x a Nottingham 10x.
 • Huddersfield tento pohár vyhral v roku 1922.
 • V posledných 5 zápasoch Nottinghamu bol 4x under 2,5 a 3x v týchto zápasoch nedostali gól.
 • Z posledných 9 domácich zápasov Nottingham vyhral 7x.
 • Z posledných 4 zápasoch Huddersfieldu bol 3x over 2,5.
 • Nottingham vyhral FA Cup 2x. (1898 a 1959).
 • Huddersfield z posledných 7 zápasov vonku 4x nedostali gól.
 • Nottingham z posledných 12 domácich zápasov prehral iba raz.
 • Huddersfield inkasoval v 9 z posledných 10 zápasov FA Cupu.
 • Nottigham z posledných 11 zápasov len v jednom z nich neskóroval a stále skóroval v 2.polčase.
 • Nottingham v posledných 7 zápasov v FA Cupe len raz skóroval viac ako 1x.

Sumár: Bude to naozaj dôležitý zápas. Huddersfield sa môže sústrediť na ligu, ale vypustiť tento zápas a prísť o možnosť hrať v ďalšom kole s Liverpoolom? Nemyslím si to. Nottingham má tiež dobrú formu a na miestenku do Play Off stráca len 3 body. Podľa stávkových sú favoritom domáci (kurz 2 versus niečo okolo 3,8). Myslím, že forma oboch by mohla zaručovať nejaké tie góly. Skúsim klasiku over 2 s kurzom okolo 1,6. Za zmienku stojí aj tip obaja dajú gól s kurzom okolo 1,9. Môj osobný tip je 1:2 FT.

Zápas sa hrá v pondelok 20:30 a pôjde LIVE na Nova Sport 1.

Tiket na inšpiráciu: https://www.tipsport.sk/tiket?idu=-70358135145&idb=1134185&hash=232b88b9&affid=DQ8y7F3ACjPBANXuxUjSSg

Pokecajte si o zápasoch na tipovacom webe: http://www.nasetipy.com/

Leave a Reply