Leicester – Huddersfield Preview

Spodná polovica tabuľky Premier League vyzerá po 5 odohraných kolách následovne:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Huddersfield naposledy vyhral s Leicestrom v roku 2013 – v FA Cupe (bol to opakovaný zápas, keďže doma s nimi predtým remizoval 1:1). Odvtedy  získal s Leicestrom len jediný bod – v minulej sezóne po domácej remíze 1:1. V zápase mal prevahu (60% držanie lopty, strely na bránu 3:1, rohy 8:4), no bolo mu to na nič, keďže v  50.minúte z penalty vyrovnal Vardy. V odvete, prvý deň roku 2018 Leicester rozbil Terriers doma  3:0, po polčase 0:0. V minulej slabine Huddersfield často polčas neprehral a vo väčšine zápasov dostával góly až v druhom.

Terriers patria k 4 tímom, ktoré túto sezónu ešte nevyhrali. V poslednom zápase doma s Crystal Palace dominovali v držaní lopty aj v strelách, ale bolo im to na nič, keď Zaha pekným gólom rozhodol zápas a 3 body šli do Londýna. Manažér Huddersfieldu po zápase povedal: “Ak budeme hrať tak ako sme hrali, určite góly a body prídu. Musíme to prelomiť.”

Leicester si bude určite chcieť napraviť chuť po tom ako dostali 4ku v Bournemouth. Bol to jeden z tých zápasov, kde mužstvo má prevahu ale nevyťaží z nej. Domácim všetko padalo do brány o čom svedčí, že 4 góly dali z 5tich striel na bránu.

Zranenia:

 

 

 

 

 

Pravdepodobné zostavy:  4-2-3-1 vs. 3-4-3

 

 

 

 

 

 

 

 

Zaujímavosti:

  • Z posledných 15 zápasov Huddersfieldu bolo až 13 s počtom gólov 0 až 2.
  • V posledných 5 zápasoch, kde doma hral Leicester s Huddersfieldom padli minimálne 3 góly.
  • Z posledných 7 zápasov Leicestru bolo 6 s počtom gólov 3 a viac.
  • Huddersfield v Premier League nevyhrali už 9 zápasov.
  • Z posledných  10 vzájomných zápasov týchto dvoch celkov až v 9tich Leicester neprehral.
  • Od októbra 2008 Leicester ma s Terriers bilanciu vo všetkých súťažiach 7-2-1
  • Celková vzájomná bilancia je 28 výhier Huddersfieldu, 23 výhier Leicestru a 10 remíz

Sumár: Drvivá väčšina analýz na tento duel hovorí o výhre domácich a underu 2,5.  Tipsport na to ponúka kurz 3,27, ale rovnako ponúka 8,45 na hostí a over 1,5 🙂 Osobne držím palce Huddersfieldu aby získali aspoň bod, ale percentuálne to vidím len na 25% šancu, pretože v tejto sezóne sa nevedia presadiť strelecky – ako keby bola pre nich brána súperov zakliata. Nehrajú zle, vypracujú si aj šance, vo viacerých zápasov mali naozaj prevahu ale NIČ z toho nevyťažili.

Zápas sa hrá na King Power Stadium v sobotu 22.9 o 16:00

Na záver videá z ich vzájomných zápasov v minulej sezóne:

 

 

 

Leave a Reply