Huddersfield – Watford Preview

Tik, tak, tik tak … hodiny tikajú a koniec sezóny sa blíži. Do konca ostáva 5 kôl a Huddersfield ma na konci sezóny asi najhorší žreb zo všetkých, čo sú dole … Najbližší zápas doma Watford, potom znova doma Everton – v týchto 2 zápasoch MUSÍ bodovať, alebo končí. Nasleduje smrteľné trio zápasov: vonku City, Chelsea a posledný zápas = doma Arsenal.

Ak sa pozrieme na spodnú časť tabuľky

 

 

 

 

 

 

 

tak vidíme, že domáci Terriers sú len 4 body od zostupového pásma. Je to dosť paradoxné, lebo z posledných 5 zápasov získali len 2 body za remízu v Brightone a doma so Swansea. Dôležitý je fakt, že mužstvám, ktorú sú nižšie sa darí rovnako, resp. ešte horšie a do domácim stále dáva nádej.

Forma mužstiev pod Huddersfieldom:

 

 

 

 

Huddersfield naposledy vyhral 24.februára vo West Brome. Zápas s Watfordom bude naozaj kritický, lebo 3 body im môžu naozaj výrazne pomôcť. Watford naplno nebodoval už 4 zápasy, ale predtým vo februári mal naozaj dobré obdobie a aj preto je na 12.mieste v tabuľke – vyhral po sebe 3x domáce zápasy, porazil aj Chelseu, ktorej dal 4 kusy. Potom ale hostia dostali nakladačku od Arsenalu, následne Liverpoolu a doma nedokázali zdolať ani Bournemouth (2:2 – o 3 body prišli nešťastne gólom v 90+2 a posledný zápas pred týždňom doma podľahli Burnley 1:2, pričom ešte v 69.minúte vyhrávali 1:0 … Takže čo sa týka aktuálnej formy – sú tieto dve mužstvá na tom veľmi podobne.

Kto aspoň kúsok sleduje Huddersfield vie, že vonku vyhrali len 3x a asi najlepší zápas ukázali práve vo Watforde, kde domácich  16.12.2017 porazili 4:1. Bol to štatisticky vyrovnaný zápas, ale rozhodla naozaj excelentné efektivita Terriers, keď z 9 striel na bránu 4 vošli dnu. Ak sa pozrieme na posledné zápasy Huddersfieldu, tak to číslo 9 je ako scifi hodnota, pretože patria k najmenej strieľajúcim celkom v Premier League v tejto sezóne. Od tohoto zápasu by sa mohli hráči Huddersfieldu odraziť – ale to isté som písal aj v preview na zápas s Crysta Palace, keď vonku u nich vyhrali 3:0 a doma pred mesiacom podľahli 0:2 (2 strely na bránu…).

Posledné zápasy mužstiev:

 

 

 

 

 

 

Huddersfield sa s Watfordom naposledy doma stretol v Championship v januári 2015 a zvíťazil 3:1. Štatisticky bol vo všetkých parametroch lepším mužstvom (okrem % držania lopty 45% – 55%).

Watford začal sezónu na ihriskách súperov dobre – nazbieral 13 bodov z 21 možných (W4 D1 L2), ale z posledných 9 zápasov získal vonku len  jediný bod v bezgólovej remíze v Stoke (W0 D1 L8).

Prehľad zranení:

 

 

 

 

 

 

Pravdepodobné zostavy:

Huddersfield 4-4-2: Lossl – Kongolo, Schindler, Zanka, Hadergjonaj – van La Parra, Mooy, Billing, Ince – Pritchard, Mounie.

Watford 4-2-3-1: Karnezis – Holebas, Mariappa, Prodl, Janmaat – Capoue, Doucoure – Pereyra, Hughes, Richarlison – Deeney.

Zaujímavosti:

 • V posledných 4 vzájomných zápasoch padlo spolu  20 gólov a stále sa strelecky presadili obe mužstvá.
 • Z posledných 7 vz. zápasov Watford vyhral 4 a prehral 3 zápasy, ale v posledných 2 zápasoch nebodoval.
 • Z 26 gólov Huddersfieldu boli 3 vlastné – 12% – najvyššie číslo v Premier League.
 • Watford má priemer strelených 1,3 gólu na zápas, Huddersfield len 0,8. Čo sa týka inkasovaných – Watford je 2.najhorší v lige po Stoke, má priemer  1,8; Huddersfield 1,6.
 • Z posledných 7 vzájomných zápasov je priemer na zápas 4,6 gólu.
 • Z posledných 4 zápasov, kde bolo strelených 20 gólov – až 17 padlo v 2.polčase.
 • Z posledných 9 vzájomných zápasoch stále padli minimálne 3 góly.
 • Watford v posledných 5 zápasov vonku neskóroval.
 • Watford z posledných 6 zápasoch vonku 5x prehrával už v polčase.
 • Z posledných 5 zápasov Huddersfieldu padli len 0 až 2 góly.
 • Huddersfield nevyhral v Premier League posledných 5 zápasov.

Sumár: Verím, že domáci dajú do zápasu všetko a vyhrajú v kurze okolo 2,65 a domáci fanúšikovia po viac ako 2 mesiacoch pocítia chuť výhry a nádeje na zotrvanie v najvyššej súťaži v Anglicku. Predpokladaný výsledok 2:1, 3:1 … Ako sa povie: teraz alebo nikdy !  – o tom bude tento zápas … Netreba ale zabúdať na to, že aj hosťom ide o veľa a prípadné víťazstvo by ich pravdepodobne zachránilo v najvyššej lige. Za zmienku určite stojí aj tip, že viac gólov padne v 2.polčase a určite aj over 2,5 kde kurz je okolo 2,3. Lahôdka: 1 + over 2,5 = kurz 4,67.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

A na záver si pozrite góly v  ich prvom zápase v tejto sezóne

+ ešte jedno pekné video z dielne Huddersfieldu: