Huddersfield – Stoke Preview

Na štadióne Johna Smitha sa tento Boxing day stretnú dve mužstvá z dolnej polovice tabuľky. Zatiaľ čo domáci sú na 11tom mieste s 22bodmi na konte, tak Stoke majú o 3 body menej a sú na 14tom mieste.

Domáci sa vracajú domov po dvoch zápasoch na ihriskách súperov, kde získali 4 body (výhra vo Watforde a remíza v minulom kole v Southamptone). Hostia po 2 zápasoch vonku, kde nebodovali, tak na domácom ihrisku v posledných kolách prehrali s West Hamom a v poslednom kole porazili West Brom 3:1. Stoke ma najhoršiu obranu v lige, inkasovali už 40x, čo je v priemere 2,1 gólu na zápas.

Laurent Depoitre v posledných 3 zápasoch 3x skóroval
Laurent Depoitre v posledných 3 zápasoch 3x skóroval

Huddersfield Town novinky:

Huddersfield Town si bude môcť spoľahnúť na služby Jonathana Hogga, ktorý hrával v nedávnej sezóne v Southamptone. V minulom zápase nehral, nakoľko vo Watforde dostal červenú.

Zranenia: Elias Kachunga (koleno, väzy), Jon Stanković (koleno), Philip Billing (členok) a Michael Hefele (lýtko)

Stoke City novinky:

Erik Pieters možno nenastúpi ani teraz, nakoľko pre zranenie nehral ani v poslednom zápase. Bruno Martins Indi pre poranenie slabín taktiež nenastúpi.

Glen Johnson (poranenie koleno) sa vrátil k tréningu, minule nehral, teraz sa možno do hry zapojí. Jesé Rodriguez pravdepodobne nenastúpi kvôli osobným okolnostiam.

Huddersfield pokračuje v dobrej hre a dostali sa 6 bodov nad zostupovú hranicu. V novembri mali naozaj zlú sériu, keď prehrali 4 zápasy v rade a vyzeralo to naozaj zle. Doma na svojom štadióne hrajú dobre – z posledných 9 zápasov majú 4win 2 remizy a 3 prehry, ale tie s mužstvami: Chelsea, Manchester City a Tottenham.

Stoke boli nebezpečne blízko pásmu zostupu, ale 3 body v poslednom zápase im zabezpečili 3 bodový náskok. Mužstvo hostí nemá veľmi dobré výsledky v poslednom čase – z posledných 9 zápasov vyhrali len 2  + forma vonku je najslabšia z celej ligy, z last 9 zápasov majú 1win 2 remízy a 6 prehier.

Naposledy sa spolu tieto 2 mužstvá stretli pred 16 rokmi, v League One, kde oba vzájomné zápasy skončili remízou. Predtým od roku 1990 do 2001 sa stretli 13x, The Terriers vyhrali 6 duelov, 3 remizovali a 4 prehrali.

V domácej šatni je dobrá nálada. Bod zo Southamptonu je veľmi cenný. Manažer Wagner po zápase povedal: “Myslím si, že to bol fantastický zápas. Začali sme veľmi dobre, v prvých 20minútach sme mohli vyhrávať aj 2:0, potom sa hra vyrovnala. Southampton je veľmi dobré mužstvo a bod je pre nás cenný  – som absolútne hrdý na tento náš výkon na ihrisku súpera.

Predpokladaná zostava domácich:

Predpokladaná zostava hostí:

Ešte pár štatistických údajov

Tabuľka a forma:

Posledné zápasy:

 

Na základe týchto faktov vidím slušné šance pre domáce mužstvo, t.j. výhru v kurze okolo @2,5

a pokles kurzov vraví, že stávkové majú podobný názor, tak verme, že to Terriers doma zmáknu, GL.

Leave a Reply