Huddersfield – Sheffield Wed preview

Súťaž sa rozbehla. Posledný mesiac ako na rýchliku. V podstate každý tretí deň je zápas. V 17.kole Huddersfield doma nastúpi proti poslednému mužstvu tabuľky – Sheffield Wednesday. To že sú v tabuľke poslední je ale len dôsledkom toho, že sa im odpočítali body z dôvodu nejakých machinácii s predajom štadióna.

Detaily si môžete pozrieť napr. tu: https://www.bbc.com/sport/football/53612257

Huddersfield posledný zápas v lige zvládol bravúrne. QPR nedalo gól a 3 body ostali doma. Kebyže zopakujú tento výkon, majú šancu na úspech aj zajtra.

Sheffield sa trápi. Z posledných 10 zápasov vyhral iba jeden. naposledy mali zápas dobre rozbehnutý v Norwichi (1.miesto v tabuľke) – ešte 10minút pred koncom vyhrávali 1:0 ale Norwich potom v priebehu 3 minút otočil zápas a vyhral 2:1.

Huddersfield to na Sheffield veľmi nevie. Väčšina X alebo prehra. Naposledy s nimi Huddersfield vyhral pred 7 rokmi. Sheffield ťahá negatívnu šnúru bez víťazstva od 3.novembra. Odvtedy 2 prehry a 4 remízy. Spomíname na zápas s Bristolom City? ten mal tiež takúto negatívnu šnúru a v Huddersfielde sa všetko otočilo. Ostáva veriť, že sa to nezopakuje aj zajtra.

V minulej sezóne Huddersfield doma Sheffieldu podľahol 0:2. písal som o tom tu: http://www.huddersfield.sk/club-news/huddersfield-0-2-sheffield-wed-sumar/ . Následne sme v Sheffielde uhrali 0:0. V oboch zápasoch sme mali na lopte prevahu, ale nedokázali sme ju aj zúžitkovať. Sheffield nás prestrieľal.

Oficiálne preview: https://www.htafc.com/news/2020/december/preview-sheffield-wednesday-h/

Predpokladané zostavy:

Huddersfield Town:
Hamer; Pipa, Edmonds-Green, Sarr, Toffolo; Eiting, Hogg, O’Brien; Mbenza, Campbell, Koroma

Sheffield Wednesday:
Wildsmith; Odubajo, Lees, Borner, Aken, Reach; Harris, Paterson, Iorfa, Bannan; Brown

Zaujímavosti:

 • v posledných zápasoch Sheffield väčšinou strelil prvý gól ale zápas nedokázal dotiahnuť do víťazného konca.
 • v posledných 7 vzájomných zápasov padlo maximálne 2 gólov.
 • Sheffield patrí k mužstvám s najslabším útokom. Len Derby dalo menej gólov – 8. Sheffield, Wycombe a Nottingham dalo 9.
 • posledný Sheffield dostal v lige len 15 gólov – rovnaký počet ako prvý Norwich.
 • v útoku sú na tom domáci lepšie – dali o 11 gólov viac, ale taktiež o 7 viac dostali.
 • v posledných 8 zápasoch v Hudderfielde Sheffield nedostal gól.
 • v posledných 11 domácich zápasoch Huddersfieldu so Sheffieldom bol under 2,5.
 • posledných 6 zápasov Sheffield nevyhral.
 • Huddersfield vyhral posledné 2 domáce zápasy.
 • v posledných 7mich domácich zápasoch Huddersfield skóroval.
 • 81% zápasov Sheffieldu v tejto sezóne skončilo underom 2,5. Pri Huddersfielde to je 50 na 50.

Sumár: Kurzovo naozaj len miernym favoritom je Huddersfield. Ale kurzy na hostí jemne padajú. Bude to ťažký zápas. Tá negatívna vzájomná štatistika bije do očí. Za zmienku preto stojí tip: 1.gól dajú hostia, poprípade 1.polčas X. Rovnako veľa gólov nečakám – under 2,5. A ako som napísal v preview, ak Huddersfield zopakuje posledný výkon, môže to padnúť aj do 1ky. Viacero analýz na tento zápas skončilo tipom 1:0.

Zápas sa hra zajtra o 20:45.

Info pre fanúšikov Huddersfieldu ako pozerať zápas: https://www.htafc.com/news/2020/december/how-to-watch-sheffield-wednesday-h/

O tipoch si môžete podiskutovať tu: http://www.nasetipy.com/

Leave a Reply