Huddersfield-Preston 18.10.2022 preview

V 16.kole privítame doma Preston, s ktorým v posledných rokoch nemáme dobrú bilanciu. Minulý rok sme od nich doma dostali nakladačku 1:4 v pohári. V tomto zápase hostia jednoznačne dominovali a postúpili zaslúžene.

V lige sme s nimi ale neprehrali. Doma sme ich porazili 1:0 – hoci sme sa celý zápas nevystrelili ani raz na bránu. Hostia štatisticky dominovali a aj nám pomohli – dali si vlastenca. V Prestone to bolo bez gólov. Znova bol Preston lepším mužstvom. V 2 sezónach predtým sme zo 4 vzájomnných zápasoch 3 prehrali a raz to skončilo remízou.

V tejto sez´óne je to z pohľadu Huddersfieldu zatiaľ naozaj bieda. Predposledné miesto – len bod nad posledným a pritom máme o 2 zápasy viac. Takže teoreticky ako keby sme boli poslední. Posledný zápas sme znova nezvládli a prehrali 1:2. Preston je v kľudných vodách – stred tabuľky, ale tiež nezažíva dobré obdobie – dve prehry po sebe. V oboch zápasoch bol favoritom a hlavne posledná domáca prehra so Stoke sa nečakala. Preston ale nevystrelil ani raz na bránu. Body šli zaslúžene hosťom.

Oficiálne previews: https://www.htafc.com/news/2022/october/preview-preston-north-end-h/ + https://www.pnefc.net/news/2022/october/match-preview-huddersfield-town-a/

Názor manažéra Huddersfieldu: https://www.htafc.com/news/2022/october/fotheringham-previews-preston/

Pravdepodobné zostavy:

Huddersfield Town:
Nicholls; Lees, Helik, Nakayama; Thomas, Kasumu, Camara, Jackson; Rudoni; Rhodes, Ward

Preston North End:
Woodman; Storey, Diaby, Hughes; Potts, McCann, Whiteman, Fernandez; Brady; Maguire, Riis

Zaujímavosti:

  • Preston v posledných 3 zápasoch dostal aspoň 2 góly.
  • Huddersfield v posledných 8 zápasoch s Prestonom doma 5x vyhral, 2x remizoval a len raz prehral.
  • Huddersfield môže zaknihovať tretie domáce víťazstvo v rade.
  • Spolu hrali títo borci 98x. Štatistika je vzácne vyrovnaná – obaja vyhrali 37x.
  • Z posledných 7mich vzájomných zápasov Huddersfield vyhral iba raz.

Sumár: Stávkové kancelárie dnes vidia domácich ako jemného favorita. Kurzy sú 2,6 versus 2,9. V súboji týchto dvoch veľa gólov nezvykne padať, ale ja dnes verím, že nejaké uvidíme. Hlavný tip bude over 2 s kurzom okolo 1,75. Kurz stúpa. Bude to ťažký zápas. Myslím, že je dosť pravdepodobná remíza. Viacero analýz končí predikciou 1:1. 1 DNB stojí tiež za zmienku, alebo obaja dajú gól. Uvidíme. GL!

Tiket na inšpiráciu: https://www.tipsport.sk/tiket?idu=-70389519805&idb=1134185&hash=debce81b&affid=DQ8y7F3ACjPBANXuxUjSSg

Zápas sa hrá dnes 20:45. Live vysielaný nebude.

Pokecajte si o zápasoch na tipovacom webe: www.nasetipy.com

Leave a Reply