Huddersfield – Newcastle Preview

Dnes to bude zápas ako remeň. A Digisport si ho vybrala – pôjde o 16:00 LIVE. Pre domácich to bude znova zápas o všetko. Veľmi citeľnou stratou bude ale absencia Mooya, ktorý je špílmachrom a najlepším hráčom Huddersfieldu. Posledné 2 vzájomné zápasy (v minulej sezóne PL) skončili oba rovnako a to výhrou domácich 1:0. V domácom zápase Huddersfieldu dal gól práve dnes chýbajúci Mooy. Za Newcastle doma skóroval Perez, ktorý skóroval aj v poslednom zápase Newcastle, keď doma podľahli Wolves 1:2. Pre Newcastle to bol dosť nešťastný zápas, keď prehrali dorážkou v 94.minúte zápasu. Pred dorážkou skvele zasiahol Dúbravka, ale následne už gólu nemal šancu zabrániť. Newcastle vonku z posledných 5 zápasov vyhral len raz (v Burnley 2:1). Huddersfield taktirž len jedna výhra s Fulhamom 1:0 z posledných 5 domácich zápasov. Huddersfield je na domácom ihrisku najhorším mužstvom – z 8 zápasov vyhral len raz.

V bráne hostí budeme určite všetci sledovať Martina Dúbravku, o ktorom sa v poslednom období veľa hovorí. najskôr šiel chlastať so spoluhráčmi na repre zraze, následkom čoho tréner Kozák skončil pri našom kormidle. V posledných dňoch sa v médiách objavila správa o možnom prestupe Martina do Juventusu. Tréner Benitez to ale nepotvrdil, ale ani nevtvrátil.

“Dúbravka si počína dobre a usilovne trénuje. Ak v tom bude ďalej pokračovať, je to pre nás dobré. Ak priťahuje pozornosť, znamená to, že ide dobrým, pozitívnym smerom. Na druhej strane je to aj naša zlá vizitka, že súperi toľko útočia,” dodal Benítez po nedeľňajšej domácej ligovej prehre s Wolverhamptonom (1:2).

Spodná polovica tabuľky vyzerá nasledovne:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Zranenia:

 

 

 

 

 

 

 

Predpokladané zostavy:

Huddersfield (4-5-1): Lossl; Smith, Jorgensen, Schindler, Kongolo; Pritchard, Hogg, Billing, Williams, Lowe; Depoitre
​Newcastle: (4-4-1-1): Dubravka; Manquillo, Clark, Lascelles, Dummett; Ritchie, Ki, Diame, Atsu; Perez; Rondon

Zaujímavosti:

 • Huddersfield z posledných 20 zápasov vyhral len 2x a v posledných 3 zápasoch prehral o 1 gól.
 • Newcastle z posledných 10 zápasov vonku vyhral len raz.
 • Huddersfield z posledných 13 zápasov proti Newcastlu vyhral len 2x (D4 L7).
 • Toto bude poiaty zápas Huddersfieldu proti Newcastlu pod manažérmi Wagnerom a Benitezom. obaja manažéri vyhrali 2x a raz to bola remíza.
 • Newcastle dali 13 a dostali 22 gólov – spolu 35 – najmenej z celej PL túto sezónu.
 • Od začiatku minulej sezóny Huddersfield (29) a Newcastle (27) prehrali najviac zápasov v PL zo všetkých tímov.
 • Na domácom štadióne z 30 možných posledných bodov hráči Wagnera získali len 5.
 • Z posledných 13 domácich zápasov domáci borci nedali viac ako 1 gól.
 • Newcastle nikdy nezískalo toľko málo bodov v PL v ich histórii ako v tejto sezóne v prvých 16 kolách.
 • Túto sezónu Newcastle vonku prehrali len v dvoch Manchesterských kluboch.
 • Spolu tieto kluby hrali 64x. Huddersfield vyhral 22x a prehral 27x. Remíz bolo 15.

Sumár: Som napozaj zvedavý, či sa dnes konečne prebudí útok Huddersfieldu. Máme odohraných 16 kôl a stále platí, že žiaden útočník sa ešte strelecky nepresadil. Mounie dnes ani nemôže, pretože ma stopku za červenú kartu. A čo tak belgičan Laurent Depoitre? Naposledy skóroval  9.mája 2018 v Chelsei. Týmto gólom sa Huddersfield zachránil v PL minulú sezónu. Väčšina analýz verí, že Benitéz si odnesie minimálne bod z Huddersfieldu. Ja osobne očakávam minimálne 2 góly. Stávkové kancelárie veľa gólov nečakajú, preto je kurz na over 2 okolo 2 veľmi luxusný a idem do toho.

kurzy klesajú:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Inšpirovať sa môžete aj tiketom na Tipsporte:  LINK NA TIKET

Leave a Reply