Huddersfield – Manchester City Preview

Dnes sa stretne už jednou nohou vypadnutý Huddersfield s City, ktorý bojujú o ďalší titul v PL. Včera Liverpool svoj zápas zvládol, aj keď s nervami, takže Manchester ak si chce udržať 4 bodový rozdiel, musí dnes bodovať naplno. Kurzy tomuto zodpovedajú, keď na domácich vieme nájsť aj kurz 25. Všetci očakávajú, že City dnes Huddersfield rozbije a to totálne. City v posledných 3 zápasoch nedostalo gól a dalo 19 kusov – ale to boli len slabé tímy v pohároch + Wolves, kde v tréningovom tempe vyhrali 3:0. Na druhej strane Huddersfield – ten keď dá nejaký ten gól, tak je to sviatok. V poslednom zápase znova nič – v Cardiffe 0:0, hoci mali prevahu (ako aj vo všetkých prehraných zápasov v PL s celkami zo spodnej časti tabuľky – ich prevaha im bola nanič, keď nevedeli streliť góly). Proste tragédia v útoku od začiatku sezóny.

Huddersfield stráca 10 bodov na miesto zaručujúce zotrvanie v PL. To je naozaj veľa a už len veľkí optimisti veria, že sa im podarí zachrániť. City striehne na zaváhanie Liverpoolu. O titule sa rozhodne len medzi nimi dvoma, nakoľko v Tottenhame vypadol Kane a to bola ich istota a nemyslím, že bez neho budú podávať také výkony aby to stačilo na prvých dvoch.

Všetci fanúšikovia Huddersfieldu si pamätajú na posledný zápas s City doma, keď prehrali dosť nešťastne gólom až v 84.minúte. Po polčase dokonca Terriers viedli, ale potom prišla penalta proti nim a domáci neudržali tlak hostí v posledných minútach.

V tomto roku sa mužstvá stretli už 2x. Prvýkrát to bolo ešte počas minulej sezóny, keď Terriers uhrali bezgólovú remízu na Etihad stadium a následne remizovali aj v Chelsei 1:1 a zachránili sa. V tejto sezóne – v úvodnom zápase PL City doma rozbili Huddersfield 6:1.

Posledné zápasy oboch:

 

 

 

 

 

 

 

Zranenia:

 

 

 

 

 

Predpokladané zostavy:

Huddersfield 4-2-3-1: Lossl; Smith, Zanka, Schindler, Durm; Puncheon, Hogg, Billing; Kachinga, Pritchard; Mounie

Man City 4-3-3: Ederson; Walker, Stones, Laporte, Delph; De Bruyne, Fernandinho, D Silva; Sterling, Aguero, Sane

Zaujímavosti:

  • V tomto storočí City s Huddersfieldom neprehral (3W 3D).
  • Huddersfield doma naposledy porazili City v apríli 1988 (1:0).
  • Posledných 6 zápasov City stále skončilo s viac ako 2,5 g.
  • Posledné 4 domáce zápasy Huddersfield prehral.
  • City posledné 3 zápasy v PL vyhrávali už aj v polčase a zápasy dotiahli do víťazného konca.
  • Huddersfield v PL nevyhrali 9 zápasov v rade – ich najdlhšia šnúra v histórii (D1 L8).
  • V posledných 32 zápasoch Huddersfieldu V PL len raz dokázali dať viac ako gól (November s Wolvesom 2:0).
  • City posledných 23 zápasov s mužstvami na konci tabuľky neprehrali. Naposledy to bolo v decembri 2008 s West Bromom.

Sumár: Domáci sa rozlúčili s manažérom a uvidíme či táto zmena prinesie niečo pozitívne. Na lavičke ich bude dnes viesť Mark Hudson. Bodaj by sa zopakovalo niečo také, ako sa stalo v tejto sezóne v United, keď vykopli Mourinha, tak odvtedy nestratili ani bod, majú naj formu a  na TOP 4 strácajú už len 3 body. Tomu snáď neveril ani Sir Alex Ferguson. Ale United má hráčov, Huddersfield nie a bohužiaľ žiadneho útočníka nekúpili, čo väčšina ľudí nechápe. Posilnili sa v obrane a zálohe. Dnes to bude hra mačky s myšou a uvidíme či sa malá Terriers myška  na niečo zmôže. Sumár k ich minulému zápasu si môžete prečítať tu: City – Terriers 6:1.

Dnes predpokladám výsledok cca 0:3, takže  za zmienku stoja kurzy City AH -2, domáci nedajú gól a podobne.

Zatipujte si na zápas: http://www.nasetipy.com/

Zápas si môžete dnes o 14:30 pozrieť LIVE na programe Digisport 4.

Leave a Reply