Huddersfield – Liverpool Preview

Stretne sa Dávid s Goliášom. Huddersfield stále bez výhry, Liverpool bez prehry.

Hostia začali sezónu famózne, ale posledné obdobie prišiel istý útlm. Otázkou bude, či tento útlm dokážu domáci borci využiť. Liverpool nevyhral 4 zápasy v rade. Najskôr doma podľahol v pohári Chelsei, o pár dni remíza v lige znova s Chelseou. V lige majstrov v Neapole hrali zle, ale naozaj dlho siahali aspoň na bod. Insigne v 90min ale zariadil 3 bodý pre Hamšíkovu družinu. Posledný zápas v Premier League s ďalším TOP klubom doma nezvládli a naozaj len so šťastím remizovali 0:0 (Mahrez 86min – nepremenená penalta).

V tomto zápase vidím tri dôležité faktory, ktoré budu rozhodovať:

 1. Zranenia – otázny je štart TOP hráčov hosti: Mane, Keita, Milner + na domácej strane Kongolo, Billing.
 2. Ako sa Liverpool postaví k tomto zápasu, nakoľko o 4 dni hrá v LM s Belehradom.
 3. Mohamed Salah a jeho forma, ktorú niekde zabudol.

Pri pohľade na tabuľku vidíme, že Huddersfield je na tom naozaj zle, ale z posledných 5 celkovo dokázal v posledných 5 zápasov len jeden celok vyhrať, inak všetko remízy a prehry, takže jedna výhra mužstvo môže posunúť aj o 3 miesta vyššie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

V minulej sezóne Klopp svojmu kamarátovi Wagnerovi na ihrisku nič nedaroval. V oboch zápas Liverpool vyhral rozdielom  3 gólov a Huddersfieldu sa nepodarilo streliť ani jeden gól. Boli to oba jednoznačné zápasy, v ktorých Liverpool mohol vyhrať aj väčším rozdielom.

Aktuálna sezóna začala pre Huddersfield naozaj zle. Pre mňa dosť prekvapujúco, lebo príprava bola fantastická. Na konci prípravy sme porazili Lyon 3:1, Bolognu 2:1 a Lipsko 3:0. Problém vidím v tom, že nám chýba rozdielový hráč. Napríklad spomeniem zápas s Crystal Palace, kde som v Preview napísal: “Ak Wilfried Zaha nastúpi, hostia vyhrajú. Ak nenastúpi, tak nevyhrajú…”. Zaha nastúpil, dal gól a Crystal vyhral 1:0. Trápime sa v koncovke. S Tottenhamom to bol úplne vyrovnaný zápas (držanie lopty dokonca 53%, strely na bránu 5:6, rohy 3:0) … no Tottenham má Kanea, ten dal 2 góly, vybavené. Vidím ale určité zlepšenie. V poslednom zápase v Burnley sme mali naozaj veľkú prevahu (držanie lopty až 68%, rohy 10:1), no stačilo to len na bod, ale ten tiež asi veľa ľudí nečakalo. Rovnako som kúsok nepochopil rozhodnutie manažéra Wagnera, že do bránky na začiatok sezóny postavil Hamera, ktorý k nám prišiel z Leicestru a nie Lossla, ktorý nám zachránil minulú sezónu. Hamer nás v zápasoch vôbec nepodržal. Celkovo komplet útok mužstva je sklamaním. Pozrime sa na štatistiky a vidíme, že ani jeden útočník nedal gól. Najviac som čakal od Mounieho a taktiež Depoitreho.

Zranenia:

 

 

 

 

 

 

 • jasnejšie informácie budú zajtra – predpokladám, že viac mien sa v tomto zozname zmení, resp. vypadne.

Pravdepodobné zostavy:

Huddersfield (4-5-1 alebo 4-2-3-1): Lossl; Durm, Zanka, Schindler, Lowe; Mooy, Hogg; Van La Parra, Pritchard, Kachunga; Depoitre

Liverpool (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Gomez, Van Dijk, Robertson; Henderson, Wijnaldum, Milner; Salah, Firmino, Shaqiri

Zaujímavosti:

 • Je to 78my vzájomný zápas týchto celkov a Huddersfield  prekvapujúco vedie – má 31 víťazstiev a 29 prehier.
 • Posledné 2 vzájomné zápasy skončili 3:0 pre Liverpool a huddersfield v oboch zápasoch spolu mal len 6 striel, z toho 1 strelu na bránu.
 • Huddersfield nevyhral už 12 zápasov v rade v PL.
 • Huddersfield v posledných 6tich domácich zápasoch nedal gól a v 5tich z nich prehral štýlom prehra polčas-prehra. Len Man City v sezóne 2006-07 nedal gól vo viac zápasoch (8).
 • Liverpool neprehral posledných 9 zápasov v Premier League
 • Liverpool s Huddersfieldom neprehral posledných 12 zápasov a v 7mich z nich nedostal ani gól.
 • Huddersfield nedal gól v 4 domácich zápasoch v tejto sezóne PL – iba Everton v sezóne 1998-99 nedal gól vo viac prvých zápasoch v sezóne (5).
 • Liverpool z posledných 16 zápasoch Premier League prehral len jeden (W10 D5).
 • Liverpool v posledných 3 zápasoch proti Huddersfieldu dal minimálne 2 góly.

Sumár: Od minulej sezóny sa hra Liverpoolu ešte zlepšila, takže nič iné ako výhru hostí nemôžeme čakať. Ale ako rád vravím: “Lopta je guľatá”, takže uvidíme zajtra, ako sa k zápasu postavia hráči Liverpoolu, resp. akú im tréner Klopp naordinuje taktiku. Nikto z fanúšikov Terriers by sa určite nenahneval, keby to Kloppovi nevyšlo, ale že by Liverpool nevyhral ani 5.zápas v rade? To sa mi nechce veriť. Kurz na hostí ale stúpa …

Zápas si môžete vychutnať LIVE na DigiSport 4 v sobotu 18:30

Vyjadrenie trénera domácich pred zápasom:

Leave a Reply