Huddersfield – Fulham Preview

Začnem vzájomnými zápasmi. Z tohoto pohľadu je to tragické pre Huddersfield. V sezóne keď Huddersfield postúpul do najvyššej súťaže dostal od Fulhamu 9 gólov … Naposledy Huddersfield porazil Fulham v roku 1993.

 

 

 

 

 

 

 

Bude Fulham pokračovať v tejto spanilej vzájomnej jazde proti Hudderrsfieldu? Stávkové kancelárie dávajú za favorita domácich, kurz jemne klesá. Momentálne cca @2,4 voči @3,2.

Dnes sa stretne tragický Huddersfield, ktorý ešte v tejto sezóne nevyhral, s rovnako tragickým Fulhamom, ktorý vonku získal len jediný bod za remízu v Brightone. Huddersfield zasa získal doma tiež len jediný bod za remízu s Cardiffom. Preto vlastne postavenie v tabuľke je takéto:

 

 

 

 

 

Pre oboch to bude veľmi dôležitý zápas. Víťaz sa dostane z pásma zostupu a môže ho to nakopnúť.

Huddersfield nie je schopný streliť gól ani naozaj z vyložených situácii. Nemohúcnosť v koncovke trvá od začiatku sezóny. Ani jeden útočník ešte neskóroval. Žiaden hráč nedal viac ako 1 gól a ten jeden sa podarilo len hráčom: Billing, Jørgensen, Schindler, Stankovic. Zmení sa to dnes? Ani sŕnka vo Vyšnom Medzeve to netuší. Fulham na tom nie je o nič lepšie, ale gólov v tejto sezóne PL dal už skoro 3x viac Ko Huddersfield. Strelecky sa mu ale darilo hlavne na začiatku sezóny, posledné zápasy je to bieda. Strelecky je zatiaľ na tom veľmi dobre Mitrovic – 5 kusov – ale všetky na začiatku sezóny (posledný gól dal 22.9; odvtedy hral stále celý zápas ale gól sa mu nepodarilo dať).

Posledný zápas domácich vo Watforde: V 1.polčase 2 strely domácich = 2 góly. Hlavne ten prvý gól bol ukážkou nemohúcnosti Huddersfieldu, keď domáci hráč prešiel ako cez ementál až pred brankára. Do tohoto momentu hráči Huddersfieldu nepremenili 3 pekné šance, ktoré mali skončiť gólom. Za stavu 2:0 mali hráči Huddersfieldu znova niekoľko šanci, ale ich neschopnosť dať gól spôsobila, že znova odchádzali z ihriska so sklonenými hlavami.

Fulham doma naposledy podľahol Bournemouthu rozdielom triedy. Hostia ťažili taktiež z ohromnej produktivity keď z 5 striel na bránu až 3 skončili gólom.

Zranenia: Obaja nastúpia v plnej zostave. Za domácich nesnastúpi len Williams a za hostí Bryan; obaja dlhodobo zranení.

Predpokladané zostavy:

Huddersfield 4-4-2 (4-2-3-1): Lossl; Durm, Jorgensen, Schindler, Lowe; Mbenza, Billing, Hogg, Mooy, Pritchard; Delpoitre.

Fulham 4-3-3 (4-2-3-1):  Rico; Fosu-Mensah, Odoi, Ream, Sessegnon; Cairney, Anguissa, Seri; Vietto, Mitrovic, Shurrle.

Zaujímavosti:

 • Naposledy hrali spolu v najvyššej súťaži v roku 1952, kedy Fulham vyhral 1:0.
 • Posledných 11 vzájomných zápasov Huddersfield nedokázal vyhrať (4 remízy).
 • V poslednej sezóne keď hrali spolu Fulham deklasoval Huddersfield 5:0 a 4:1.
 • Fulham prehral posledných 6 zápasov v PL na štadióne v Yorkshire oblasti. Naposledy vyhral v Leedsi 1:0 v roku 2002.
 • Žiadne mužstvo v histórii nedostalo viac gólov v prvých 10tich zápasov sezóny v PL ako Fulham (28). Rovnaký počet dostalo Barnsley (1997-98) a Siuthampton (2012-13).
 • Fulham v posledných 4 zápasov v PL inkasoval minimálne 3 góly.
 • Huddersfield prehral oba pondelkové zápasy v PL – v minulej sezóne vo West Hame a Leicestri. Predtým hrali v pondelok v roku 1971 a remizovali s Leedsom 0:0.
 • Huddersfielod nedal gól v posledných 7 domácich zápasoch PL a v 6tich z nich prehral štýlom polčas prehra – zápas prehra.
 • Z posledných 10tich domácich zápasoch Huddersfieldu bolo až 9 underov 2,5.
 • Posledných 14 zápasov v PL Huddersfield nevyhral.
 • V 8mich z 9tich posledných zápasov Fulhamu bol over 2,5.
 • Fulham prehral posledné 4 zápasy v PL.
 • Obaja sa spolu streli 66x. Obaja vyhrali 25x a bolo 16 remíz.

Sumár: Ťažko tipovateľné. Mizéria na oboch stranách. Otázkou znie, či si konečne hráči Huddersfieldu obujú strelecké kopačky a využijú formu hostí a konečne zabodujú doma naplno. Veď naposledy doma vyhrali v lige 14.4.2018 a aj to bolo štastné víťazstvo – v nadstavenom čase dali gól z jedinej strely na bránu. Proste tá strelecká smola sa musí raz skončiť. Otázkou znie, či to bude dnes, alebo nie. Osobne verím, že áno a že konečne uvidíme góly aj od domácich hráčov. Rovnako si myslím, že na ihrisku bude dosť nervozity a preto skúsim tip: žlté karty over 3,5 + osobne verím vo výsledok 2:0.

Zápas môžete sledovať dnes LIVE o 21:00 na programe DigiSport 4.

Vyjadrenie domáceho manažéra pred zápasom:

Leave a Reply