Huddersfield – Everton Preview

Huddersfield Town - Everton

Kritický zápas s Watfordom Huddersfield zvládol – až keď v hodine dvanástej – Ince v 90+1 zabezpečil domácim z jedinej strely na bránu 3 body. Po tomto zápase domáci mali 2 týždňe oddych a budú sa plne koncentrovať na tento zápas s Evertonom, ktorý je nemenej dôležitý ako predchádzajúci, lebo ako vieme, po ňom nasleduje smrteľné trio zápasov: vonku City, Chelsea a posledný zápas = doma Arsenal.

Hráme teda ešte o 12bodov. Everton je na veľmi peknom 8.mieste, je v pohode – má o zápas viac a hrať okrem nasledujúceho zápasu bude už len  v Goodison Parku so Southamptonom a so sezónou sa rozlúči vo West Hame. Everton nemal toľko času na regeneráciu ako Terriers, nakoľko v pondelok hrali doma s Newcastle (1:0, 51′ Walcott). Čisto teoreticky ešte môže zabojovať o 7me miesto, ale nemyslím si, že by to skvele hrajúce Burnley pustilo.

Aktuálna tabuľka vyzerá nasledovne:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pri pohľade na aktuálnu tabuľku vidíme, že od 10.miesta dole môže teoreticky ešte vypadnúť hocikto. Myslím, že Newcastle s Dúbravkom v bráne už nie. Takže koniec sezóny bude ešte zaujímavý.

Domáci vedia, že 3 body ich môžu zachrániť v najvyššej súťaži ale že ani tie im nezabezpečujú ešte istotu, ale vedia o čo hrajú. V ich prvom vzájomnom zápase v tejto sezóne prehrali v Evertone 0:2 (47′ Sigurdsson G., 73′ Calvert-Lewin D.). Zápas to bol ale úplne vyrovnaný, dokonca Terriers mali jemnú prevahu (držanie lopty 53%, rohy 5:2, …) no z 3 striel na bránu nič nevyťažili a na druhej strane hostia zo 4 striel na bránu 2x skórovali. Efektivita, efektivita a málo striel na bránu – to je najväčšia slabina Huddersfieldu. Naozaj len v pár zápasoch v tejto sezóne to bolo inak. Everton dostal rovnaký počet gólov – 54, ale dal o 13 gólov viac a preto je v tabuľke tam kde je. Ich najväčšou hviezdou a aj najlepším strelcom je Wayne Rooney , ktorý sa po 13tich sezónach v United vrátil do rodného mesta.

Karamelky (The Toffees) prichádzajú do Huddersfieldu v dobrej forme. Z posledných 6 zápasov prehrali len raz (doma s Manchester City 1:3). Vyhrali s Brightonom, v Stoke a potom zaknihovali dve remízy – doma s Liverpoolom a vo Swansei. Odkedy na konci novembra prišiel na lavičku Sam Allardyce – Everton z 21 zápasov získal 30 bodov  – 6. najvyšší počet v Premier League v tomto období.

 

 

 

 

 

 

Predpokladané zostavy:

Huddersfield (4-2-3-1): Löss-Kongolo,Schindler,Zanka,Hadergjonaj-Mooy,Hogg-Van la Parra,Prichard,Quaner-Mounie

Everton (4-2-3-1): Pickford-Baines,Keane,Jagielka,Coleman-Schneiderlin,Gueye-Bolasie,Rooney,Walcott-Tosun

Prehľad zranení:

Huddersfield: Elias Kachunga (členok), Danny Williams (členok), Michael Hefele (koleno) a možno nenastúpi ani Stankovic.

Everton: Morgan Schneiderlin (stehno, 75% šanca že bude hrať), Maarten Stekelenburg, Mason Holgate (členok), Eliaquim Mangala (koleno), James McCarthy (zlomená noha), Gylfi Sigurdsson (koleno).

Zaujimavosti:

 • Je to 61. vzájomný zápas týchto mužstiev a Huddersfield doma s Evertonom naposledy prehral v roku 1953.
 • Huddersfield 2 týždne oddychoval, nehral súťažný zápas.
 • Everton nevyhral 23 z posledných 25 zápasov vonku.
 • V posledných 6 zápasoch Huddersfieldu a v posledných 3 zápasoch Evertonu padlo stále menej ako 3 gólov.
 • Huddersfield z posledných 11 domácich zápasoch vyhral len 2 a z posledných 6 domácich zápasoch v 4 zápasoch nedal ani gól.
 • Priemerný vek domácich je 26 rokov a hostí 28,8 roku. Priemerná výška domácich 183,8cm a hostí 180,1cm.
 • Priemer strelených gólov na zápas: Huddersfield 0,79, Everton 1,14
 • Priemer inkasovaných gólov na zápas: Huddersfield 1,59, Everton 1,54
 • V Premier League sa stretli len raz. Na jeseň Everton zvíťazil 2:0.
 • Z posledných 7 zápasov Huddersfield vyhral 2x (vo West Brome a doma s Watfordom).
 • Evertom z posledných 6 zápasov prehral iba jeden.

Sumár: Huddersfield je od pásma zostupu vzdialený na 6 bodov. Naozaj veľmi záleží aj na tom ako budú hrať ostatní, ale je dosť možné, že tieto 3 body, ktoré by v sobotu získali by im stačili na zotrvanie v súťaži, takže dajú do zápasu všetko a 24 000 fanúšikov ich bude hnať dopredu a verím, že tento zápas zvládnu a vyhrajú. Zranenia na strane hostí sú tiež celkom zaujímavé.  Stávkové kancelárie ich tiež pasujú za jemného favorita zápasu (kurzy cca 2,6 voči 3,0).  Osobný odhad je výsledok 1:0. Under 2,5 je veľmi pravdepodobný.

Zápas sa začne v sobotu 28.apríla o 16:00 na John Smith’s štadióne.

Na záver highlighty z ich posledného vzájomného zápasu: