Huddersfield – Crystal Palace Preview

V piatom kole anglickej najvyššej súťaže narazia na seba mužstvá z dolnej polovice tabuľky, ktoré od seba delí len jediný bod.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Všetci si možno spomíname na minulú sezónu, keď Huddersfield začal senzačne sezónu výhrou 3:0 v Crystal Palace. The Eagles (Orly) im to ale vrátili a v Huddersfielde v marci tohto roka vyhrali 2:0.

Oba kluby začali túto sezónu zle. Začnem u hostí: Úvodný zápas sezóny na pôde Fulhamu síce vyhrali, ale následne nezískali ani bod – prehrali doma S Liverpoolom, vo Watforde a doma so Southamptonom. Medzitým ešte stihli v Carabao pohári postúpiť cez Swanseu, ktorá minulý rok vypadla z Premier League.

Huddersfield mal dvoch mega ťažkých súperov na začiatku sezóny – prehral doma s Chelsea a na Etihad štadióne dostal výprask od City. Následne s Cardiffom doma po bezgólovej remíze ziskal prvý bod a v ďalšom zápase prekvapujúco bodoval, v Evertone 1:1 a veľa nechýbalo aby získal všetky 3 body. Strely na bránu Huddersfield 6, Everton len 1. Medzitým Huddersfield vypadol so Stoke v Carabao pohári. na jeho ihrisku prehral 0:2.

Oba tímy budú chcieť bodovať naplno a odraziť sa zo spodku tabuľky.

Ako to vyzerá so zraneniami?

 

 

 

 

 

 

 

Môžete vidieť, že u hostí bude chýbať kľúčový hráč vpredu – Benteke, dlhodobo zranená opora vzadu Dann a možno taktiež striker Zaha. V Crystal Palace veria, že Zaha bude na tento zápas už pripravený. U domácich to nie je nič čo by stálo za reč – domáci nastúpia v podstate v plnej sile okrem záložníka Jonathana Hogga, ktorý stojí pre červenú kartu, ktorú dostal v zápase s Cardiffom.

H2H štatistika celková:

 

 

 

 

Pravdepodobná zostava:

domáci (5-4-1): Lossl; Hadergjonaj, Schindler, Jorgensen, Kongolo, Lowe; Diakhaby, Mooy, Billing, Van La Parra; Mounie

hostia (4-4-2): Hennessey; Wan-Bissaka, Kelly, Sakho, Van Aanholt; Milivojevic, McArthur; Townsend, Ayew, Schlupp; Sorloth

Zaujímavosti:

  • Bude to tretí zápas týchto celkov v Premier League
  • Huddersfield prehral posledné 2 zápasy s Eagles (v lige a v EFL pohári) – nikdy s Eagles neprehrali po sebe 3 zápasy
  • V posledných 4 domácich zápasoch v Premier League Huddersfield nedal gól. Naposledy také niečo podobné bolo v 1972, keď v 5 zápasoch nedali gól.
  • Crystal Palace po tom ako vyhral po sebe 4 zápasy v Premier League, tak prehral po sebe 3x a stále dostal 2 góly.
  • Huddersfield mal skvelé výsledky s Eagles (W2 D5) a následne vyhrali s nimi len 2 z posledných 7 zápasoch vo všetkých súťažiach (D2 L3)
  • Huddersfield nevyhral posledných 8 zápasov v PL. Nikdy predtým sa im nestalo, aby nevyhrali 9 zápasov v rade.
  • Wagner prehral 9 z posledných 11 zápasov s mužstvami z Londýna.
  • Under 2,5 bol v 12 z posledných 14 zápasov Huddersfieldu.
  • Huddersfield nedal gól z posledných 7 domácich zápasoch v 6tich.
  • Z posledných 6 vzájomných zápasoch bol under 2,5 v 5tich.

Záver: Stávkové kancelárie veria hosťom. Kurzy sú nastavené cce 3,3 voči 2,5. Videl som zaujímavý názor na tento zápas: “Ak Wilfried Zaha nastúpi, hostia vyhrajú. Ak nenastúpi, tak nevyhrajú…”. Domáci určite naozaj po dlhej dobe budú chcieť doma v lige bodovať na plno. Veď naposledy to bolo už dávno (14.04.18 Huddersfield-Watford 1 : 0)

Na záver highlighty z ich zápasov v PL v minulej sezóne:

 

Leave a Reply