Huddersfield – Cardiff City Preview

Huddersfield sa vracia na domáci štadión po výprasku na Etihad stadium, kde dostal 6tku. Predtým doma podľahli 0:3 silnej Chelsei. Domáci obranca Kongolo pre média povedal: “Po 2 nevydarených zápasoch môžete byť negatívni, alebo pozitívni. My sme ostali pozitívne naladení a to nás robí silnejšími. Vieme, že to bude náročný a veľmi dôležitý zápas.

Cardiff prehral otvárací zápas v Bournemouthe a potom získal bod v domácom zápase s Newcastle, kde bol ich hlavným hrdinom brankár, ktorý chytil penaltu v 90+6.

Osobne som rád, že dpo bránky sa vracia Lossl. Hammer ma vôbec nepresvedčil po svojich kvalitách a v poslednom zápase spravil aj dve veľké chyby, po ktorých Terriers inkasovali. Dôležitý fakt je ten, že do zostavy sa vracia domáci špílmacher Aaron Mooy, ktorý minulý zápas vynechal z osobných dôvodov (narodil sa mu syn).

Domáci to dnes budú mať naozaj ťažké. Nováčik Cardiff nie je kurzovým favoritom, ale kurz na nich klesá a mnoho analýz na tento zápas má predpokladaný výsledok 0:1, poprípade 1:2 a podobne. Myslím, že hlavným dôvodom su vzájomné zápasy a posledná forma Huddersfieldu.

Aktuálna tabuľka (mužstiev ktoré získali aspoň bod) po odohraní 2 zápasov je nasledovná:

 

 

 

 

 

 

Vzájomné zápasy sú z pohľadu domácich veľmi nepriaznivé. Domáci 15 rokov s Cardiffom nevyhrali.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Predpokladané zostavy:

 

 

 

 

 

 

 

 

Kto bude chýbať?

 

 

 

 

Zaujímavosti:

  • Huddersfield naposledy vyhral s Cardiffom v januári 2003 a odvtedy v 9 zápasoch získal len 2 remízy.
  • Huddersfield z posledných 12 zápasov Premier League vyhral len raz a skóroval len 4x.
  • Odkedy Huddersfield postúpil do Premier league v 2017, zo 40 zápasov nedal gól až v 22 stretnutiach, čo je najviac zo všetkých tímov.
  • Cardiff neskóroval v 12tich zo svojich 20 zápasov v Premier League na ihriskách súperov (60%) – len Brighton (65%) a Huddersfield (65%) sú na tom horšie.
  • Huddersfield z posledných 7 zápasov na domácom štadióne skóroval len jeden gól (W1 D1 L5), pričom mal v týchto zápasoch 98 striel.
  • V posledných 3 domácich zápasov Huddersfield prehral a zápasy prehrával aj v polčasoch.
  • Cardiff posledné 4 vzájomné zápasy s Huddersfieldom vyhral a v posledných 3 zápasoch dal Huddersfieldu 3 góly.
  • Manažér Cardiffu Warnock nikdy nebol porazený domácim manažérom Wagnerom (W4 D2).
  • V Premier League Cardiff z posledných 13 zápasov vonku prehral 11x (W1 D1).

Sumár: Ťažko tipovateľné, ale na základe vzájomných zápasov stojí za zmienku over 2 s kurzom nad 2 a pre odvážnych aj over 2,5 v krásnom kurze okolo 2,7. Stávkové kancelárie očakávajú maximálne 1 gól a kurzy na overy idú hore. Verím, že domáci útočníci sa konečne presadia a minimálne 2 góly dajú, ale lopta je guľatá …

Zápas začína dnes 16:00.

Na záver video, ako naposledy Cardiff rozdielom triedy porazil Huddersfield. Bolo to posledné kolo Championship 2016/2017. V tejto sezóne Huddersfield aj cez Play Off postúpil do najvyššej ligy.

 

Leave a Reply