Huddersfield – Burnley Preview

Posledný zápas v tomto roku bude Huddersfield hrať na John Smith’s štadióne 30.12 proti Burnley, ktorý do PL postúpil pred 2 rokmi po naozaj vynikajúcom konci súťaže.

V minulej sezóne PL obsadili so 40timi bodmi 16te miesto a zachránili sa.

Domáci v poslednom zápase zaváhali proti Stoke (1:1, vyrovnávajúci gól dostali po jedinej strele hostí na bránu v 2.polčase, pričom domáci nepremenili niekoľko veľmi dobrých príležitostí na strelenie gólu na 2:0 … – takže dosť smolne prišli o 2 body). Bod domácim zabezpečil Tom Ince, ktorý strelil svoj prvý gól v PL v sezóne. Laurent Depoitre lavičkou zariadil cenný bod zo Southamptonu a je pre domácich veľmi platným hráčom.

Burnley sú pre nich na úžasnom 7.mieste v PL, získali 33 bodov (9-6-5) a má kladné skóre 18:17. Túto sezónu majú zatiaľ brilantnú. Huddersfield strelil rovnaký počet gólov ale inkasoval ich skoro raz toľko – 32. Na Burnley strácajú presne 10 bodov a sú na 11.mieste. V poslednom zápase Burnley skoro spravili prekvapenie kola, keď im chýbal len kúsok šťastia aby vyhrali na Old Trafforde (gól na 2:2 dostali v 90+1, polčas 0:2). Vonku hrajú v tejto sezóne naozaj dobre (4-2-2) a v tejto štatistike sú pred nimi LEN TOP mužstvá (City, Chelsea, United, Live a Tottenham).

Naj strelcom hostí je Chris Wood, ktorý zatiaľ dal 5 gólov. Do klubu prišiel z Leedsu za 15mil libier, kde v minulej sezóne dal úctyhodných 27 gólov a po 3 zápasoch za Leeds v tejto sezóne prestúpil do Burnley ako veľká posila.

Chris Wood Burnley
Chris Wood Burnley

Novinky Huddersfield:

V piatok na tlačovke pred zápasom domáci manažér David Wagner povie pár slov k zápasu – bude doplnené …

Zranenia: Elias Kachunga (koleno), Philip Billing (členok) a Jon Gorenc Stanković (koleno) budú určite chýbať.

Novinky Burnley:

James Tarkowski bol suspendovaný na 3 zápasy, takže bude stále chýbať.

Chris Wood je otázny – nehral ani minulý zápas na Old Trafford – zranil sa v zápase predtým v 35.minúte. Dlhodobo zranení sú: Tom Heaton a Robbie Brady – nenastúpia. Plus Stephen Ward – je tiež otázny pre zranenie kolena z minulého zápasu.

Predpokladaná zostava domáci 4-2-3-1:

Predpokladaná zostava hostia 4-4-1-1:

Stávkové kancelárie mierne favorizujú domácich, aj keď hostia hrajú lepšie v tejto sezóne a určite svoju kožu nepredajú lacno… Dôvodom toho, že domáci sú favoriti bude zrejme to, že v  poslednej dobe svoju hru značne zlepšili a keď si pozrieme formu LAST 5, tak sú na tom ešte lepšie ako hostia a tie 3 body potrebujú ako soľ v rozprávke Soľ nad zlato.

Stávkové taktiež dosť brutálne favorizujú under 2,5 – lebo na over 2,5 vidím až ohromujúci @2,95

Škoda, že tento zápas znova nebude v TV, TV tentokrát uprednostnili zápas LIV-LEI.

Pozrime si vzájomné zápasy:

V tomto roku sa už spolu stretli – bol to nemastný neslaný zápas, strely na bránu 2-2. Skončilo to bez gólov, asi zaslúžene. Teraz verím, že to takto nebude a strelci sa znova prebudia. Obaja strielať góly vedia, čo dokázali aj v minulých zápasoch. Strelecká smola z posledného zápasu sa verím pre domácich skonči a hlavne vkladám dôveru do hráča s menom Laurent Depoitre.

Tip na tento zápas: over 2 v kurze nad @2 a určite sa dá skúsiť aj over 2,5 alebo over 1 na 1.polčas kde je kurz okolo @2,6

P.S. Niečo také v sobotu poteší …

 

 

Leave a Reply