Huddersfield – Brighton Preview

Fanúšikovia Huddersfieldu veria, že sa ich hráči dostali do pohody a že zlý štart v sezóne už je za nimi. Huddersfield neprehral 3 zápasy v rade (2W 1D). Naposledy neprehral 4x po sebe v októbri 2017 a určite sa to bude snažiť zopakovať aj v sobotu, keď privíta Brighton na domácom ihrisku. Nasledovať budú 2 zápasy vonku – vo veľmi dobre hrajúcom Bournemouthe a potom na Arsenale.

Posledný zápas Huddersfieldu vyšiel na 1ku. Prvýkrát vyhrali na ihrisku súpera – zdolali Wolves 2:0, keď sa 2x presadil ich kapitán a najlepší hráč Mooy. V zápase hráči Huddersfield dominovali a vyhrali úplne zaslúžene. Huddersfield z posledných 9 možných bodov získal 7.

Na druhej strane Brighton – v poslednom období sa mu vôbec nedarí. Posledné 3 zápasy nevyhral (2L 1D). Vonku z posledných 15 zápasov vo všetkých súťažiach vyhrali len raz. V poslednom zápase, v ktorom boli lepším mužstvom, prišli o výhru 10 minút pred koncom, keď Vardy vyrovnával na 1:1 strelou z pokutového kopu. V zápase predtým zasa smolne prehrali v Cardiffe, keď už v 6.minúte vyhrávali strelou Dunku, ale domáci otočili a v 90.minúte rozhodol Bamba.

Dolná polovica tabuľky vyzerá nasledovne:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Čo sa týka vzájomných zápasov týchto celkov, tak Huddersfield má v poslednom období navrch. V minulej sezóne PL najskôr doma porazili Brighton 2:0. 2x sa presadil v 1.polčase Mounie. Tento hráč by sa konečne mohol presadiť aj v tejto sezóne. Stále platí, že v 13tich zápasoch sa za Terriers nepresadil strelecky ešte žiaden útočník. čo je naozaj veľká rarita. V odvetnom zápase remizovali na Brightone 1:1. V zápase mali prevahu, dostali smolný vlastný gól. Celkovo v oboch zápasoch dominovali.

Zranenia:

 

 

 

 

Pravdepodobné zostavy:

domáci (5-3-2): Lossl; Hadergjonaj, Jorgensen, Schindler, Kongolo, Durm; Hogg, Mooy, Billing; Pritchard, Mounie

hostia (4-4-1-1): Ryan; Bruno Saltor, Dunk, Duffy, Bernardo; Knockaert, Propper, Kayal, Izquierdo; Gross; Murray

Zaujímavosti:

 • Presne pred rokom mal Huddersfield na svojom konte o 5 bodov viac.
 • V posledných 6 domácich zápasov Huddersfieldu bol under 2,5.
 • Huddersfield v priebehu prvých 15 minút zápasov dali 38 % ligových gólov.
 • Vonku Brighton dokázal z posledných 5 zápasov skórovať až 4x.
 • Posledné 6 vzájomné zápasy: W2 D2 L2
 • Komplet vzájomné zápasy Huddersfield W18, Brighton W22, D16
 • Huddersfield z posledných 10 vzájomných zápasov s Brightonom doma prehral len raz (W5, D4, L1).
 • 6 z posledných 10 vzájomných zápasov skončilo remízou.
 • Steve Mounie strelil všetky 3 góly proti Brightonu v Premier League a v tejto sezóne má najviac streleckých pokusov bez gólu (24).
 • Huddersfield ešte 3x po sebe doma neskóroval v tomto kalendárnom roku.
 • Huddersfield spolu s Crystal Palace dali doma len 2 góly v tejto sezóne PL.
 • Brighton vonku z posledných 20 zápasov vyhral iba raz.

Sumár: Myslím si, že obaja v tomto zápase gól nedajú. Teda tip: obaja skórujú: NIE v kurze okolo 1,7 a rovnako Steve Mounie by sa konečne mohol presadiť v kurze 4 (Tipsport). Osobný tip je 2:0

Zápas sa hrá v sobotu 1.12.2018 o 16:00 John Smith’s Stadium

Vyjadrenie domáceho manažéra:

Leave a Reply