Huddersfield 1 -1 Manchester Utd Sumár

Myslím si, že fanúšikovia Huddersfieldu odchádzali zo štadióna naozaj vysmiati. Bol to pre nich krásny rozlúčkový domáci zápas s najvyššou súťažou v Anglicku. V zápase štatisticky jasne dominovali hostia, ale keby mali domáci kúsok viac šťastia, kľudne mohli brať aj všetky 3 body. Samotný Grant, o ktorom som písal v Preview na zápas sám mohol dať 3 góly.

Hostia premenili len jednu šancu na začiatku zápasu a potom sa šťastena v koncovke od nich odklonila tiež a prišli touto stratou o Ligu Majstrov v nasledujúcej sezóne.

Zápas pekne zhodnotil komentátor na DigiSport v zmysle: “Tento zápas kľudne mohol skončiť 3:5 a nikto by sa nečudoval…

Pre majiteľa klubu Deana Hoyleho to bola tiež krásna domáca rozlúčka s klubom, nakoľko klub predal novému majiteľovi.

Ešte niečo z eurofotbal.cz:

Pryč jsou naděje hráčů i fanoušků Manchesteru United na účast v příštím ročníku Ligy mistrů. Připravila je o ně remíza na půdě posledního Huddersfieldu, jenž bodoval poprvé od konce února. Skóre otevřel McTominay, po pauze srovnával Mbenza.

Rudí ďáblové šli do zápasu jako favorit a vypadalo to, že nechtějí nic ponechat náhodě. Již v osmé minutě se ujal míče Scott McTominay, navedl si míč na levačku a jeho prudká střela na zadní tyč se i díky zaváhání Lössla ujala. Pro mladého záložníka šlo teprve o druhou trefu v sezóně.

Náskok mohl být brzy dvougólový, jenže Alexis Sánchez z dobré pozice minul prostor mezi třemi tyčemi. Po další rychlé akci a pohledné patičce se dostal do příležitosti Juan Mata, avšak jeho obstřel levačkou na vzdálenější tyč letěl kousek od ní.

Jednu velkou příležitost měly oba týmy v závěru první půle. Po obrovské hrubce defenzivy hostů si naběhl za obranu Karlan Grant, ovšem De Gea jeho pokus nohou zneškodnil. Na druhé straně vyskočil po centru nejvýše Pogba a hlavou napálil břevno.

Po přestávce se na větší příležitost dlouho čekalo, až když byla odehrána hodina, prosadili se Terriers. Lösslův parádní výkop za obranu letěl přesně na kopačky Isaaca Mbenzy, jenž samostatný únik zakončil s přehledem přízemní střelou a překvapivě srovnal stav utkání.

Konečně se do šance dostali i Solskjaerovi svěřenci. Na Youngův centr si naběhl Jones a z dobré pozice hlavičkoval nad břevno. Rashforda zase deset minut před koncem vychytal Lössl. A jelikož se prosadit nedokázali v závěru ani domácí hráči, skončilo utkání nečekanou remízou.