Everton – Huddersfield Preview

Po 3 kolách najvyššej Anglickej ligy má Everton 5 bodov (1-2-0) a hostia len bod (0-1-2).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Everton  v poslednom zápase neudržal vedenie 2:0 v Bournemouth. V 75.minúte dostal prvý a o pár minút aj vyrovnávajúci gól na 2:2. Huddersfield po 2 prehrách s Chelsea a City získali doma aspoň bod s Cardiffom. Bol to ťažký zápas, kde mal Huddersfield prevahu, ale po vylúčení Hogga v 63.minúte bol nakoniec rád, že získal bod, lebo hostia zatlačili. Terriers medzitým stihli vypadnúť v Carabao Cupe, kde podľahli na ihrisku Stoke 0:2. Everton v rovnakom pohári poľahky prešiel ďalej cez Rotherham (3:1).

Vzájomné zápasy hovoria jednoznačne pre domácich:

 

 

 

 

 

V minulej sezóne oba zápasy Huddersfield prehral 0:2, hoci v oboch zápasoch mal štatistickú prevahu (držanie lopty, strely, …).

Jediná vec ktorá v tomto dnešnom zápase hovorí v prospech hostí je lazaret na strane domácich, veď posúďte sami:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Takže tento fakt by mohli hostia využiť. Uvidíme ako sa s tým popasujú a či konečne prelomia streleckú smolu, ktorá sa ich drží od začiatku sezóny, hoci v príprave s naozaj dobrými mužstvami dokázali skórovať viackrát (Lyon 3:1, Bologna 2:1, Lipsko 3:0 …).

Pravdepodobné zostavy:

EVERTON (4-2-3-1): Pickford, Coleman, Holgate, Zouma, Baines, Walcott, Davies, Gueye, Bernard, Sigurdsson, Tosun.

HUDDERSFIELD (4-2-3-1): Lossl, Hadergjonaj, Jorgensen, Schindler, Kongolo, Billing, Pritchard, Mooy, Diakhaby, Van La Parra, Mounie.

Zaujímavosti:

 • Everton oba zápasy minulú sezónu vyhral 2:0. Everton oba zápasy vyhral iba s nimi + so Stoke a Newcastle.
 • Huddersfield nevyhral posledných 14 zápasov na ihrisku v Evertone (2 remízy). Naposledy tam vyhral v septembri 1937 2:1.
 • Everton vyhral 17 z posledných 20 zápasov s mužstvami ktoré boli v spodnej polovici tabuľky. Naposledy takto prehral vo februári 2016 s West Bromom.
 • Tri z ôsmych červených kariet udelených v tejto sezóne PL boli dané tejto dvojici (Everton 2, Huddersfield 1).
 • Huddersfield v troch zápasoch zaznamenal len 16 striel .. rovnaký počet ako samotní Sergio Aguero a Momahem Salah.
 • Huddersfield nedal gól v posledných 5 zápasoch vonku v septembri vo všetkých súťažiach. Naposledy to bolo inak v Septembri 2016, keď vyhral v Leesde 2:1.
 • Mužstvá z Yorkshiru nevyhrali posledných 15 zápasov v Premier League na Goodison Parku (5 remíz) od apríla 1999, keď tam Sheffield W. vyhral 2:1.
 • Manažér Evertonu Marco Silva hral naposledy s Huddersfieldom v Decembri 2017, keď ako manažér Watfordu s nimi podľahol doma 1:4.
 • Everton sa s Huddersfieldom stretli spolu 61x, pričom 26x vyhral Everton a  21x Terriers.
 • Everton viedol vo všetkých 3 zápasoch tejto sezóny PL, ale len v jednom dokázal zvíťaziť.
 • Huddersfield v minulej sezóne dokázali na ihriskách súperov vyhrať len 3x a od začiatku minulej sezóny v PL nedali gól v 23 zo 41 zápasov.
 • V posledných 4 zápasov Everonu v PL padlo minimálne 3 gólov.
 • Huddersfield nevyhral v posledných 7 zápasoch PL.

Sumár: Všetko hovorí o výhre Evertonu. Väčšina predpovedí na tento zápas hovorí znova o výsledku cca 2:0 či 3:1. Otázkou znie, či Huddersfield dokážu využiť počet zranených na strane domácich a konečne sa strelecky presadiť alebo nie a znova odídu z ihriska so sklonenými hlavami.

Hrá sa v Goodison Parku dnes  16:00

A na záver videá z oboch vzájomných zápasov v minulej sezóne:

Leave a Reply