Dôvody za angažovaním nového trénera

Hlavný výkonný riaditeľ klubu Huddersfield Town, Julian Winter, predstavil dôvody angažovania nového vedúceho trénera, Jana Siewerta. Počas Siewertovej prvej tlačovej konferencie Winter odhalil, že 36-ročný tréner bol jedinou osobou, o ktorej v Town v rámci roly hlavného trénera po odchode Davida Wagnera diskutovali. Winter sa snažil poprieť fakt, že Siewert bol len druhou možnosťou a vyhlásil, že klub mal naňho zálusk už dva roky od jeho obdobia vo VfL Bochum.

O Wagnera bol záujem 

Podľa Wintera je Wagner, predošlý klubový tréner, dosť zrelý na to, aby veci chápal. Najmä po sezóne, kedy oňho začal byť veľký záujem Huddersfield musel vymýšľať riešenie, lebo hrozilo, že Wagnerovi príde ponuka, ktorú nebude môcť odmietnuť. Wagner podľa jeho slov vedel, že sa na takúto situáciu pripravovali a počas toho sa rozprávali s mnohými ľuďmi a počas toho obdobia nemali len jeden cieľ pozornosti – no na ich zozname bol podľa neho vždy Jan Siewert. Dodáva, že na základe diskusií s ľuďmi, ktorí boli ďalšími možnosťami, sa im potvrilo, že najlepšou voľbou bude práve Jan. Môžeme tak očakávať, že spolu s touto zmenou trénera sa zmenia aj ponuky pre futbal, napríklad na https://extra.bet365.com/news/sk/Futbal

S Dortmundom sa jednalo dobre

Jan Siewert bol donedávna trénerom klubu Borussia Dortmund, no dnes už má podpísanú zmluvu s Teriérmi do leta 2021. Winter prezradil, že jednania s Dortmundom prebiehali bez akýchkoľvek problémov. Pokračuje s tým, že medzi Siewertom a Wagnerom už možno pozorovať aj množstvo podobností, no nie sú úplne rovnakí. Keď sa vraj stretávali s inými ľuďmi počas hľadania nového trénera, mnohí sa vyjadrili spôsobom, že chcú pokračovať v práci Davida Wagnera, pretože je naozaj skvelý. Siewert však povedal úplný opak – vraj sa mu niektoré veci v klube páčia, no chce to urobiť po svojom. A predostrel nápady a plány. To túžbu klubu mať vo svojom vedení práve 36-ročného trénera len posilnilo.

Čo je na Siewertovi najvýraznejšie?

Winter hovorí, že najvýraznejšou vecou na Siewertovi je jeho silná osobnosť. Uvádza, že to pocítili hneď na začiatku. Wagner je vraj viac osobný a charizmatický, čo ukázal hráčom aj fanúšikom počas tlačových konferencií. Huddersfield bol pre Wagnera zároveň úplne prvým anglickým klubom, v ktorom kedy pôsobil. Počas svojej hráčskej aj trénerskej kariéry bol totiž až do novembra 2015, kedy do Anglicka prišiel, členom výhradne nemeckých klubov.

Leave a Reply