Brighton – Huddersfield Preview

V minulej analýze som napísal: “Myslím, že dnes by sa to mohlo zlomiť a Huddersfield by už prehrať nemusel, aj keď drvivá väčšina analýz na tento zápas hovoria o čistej 2jke”. A ono sa to zlomilo … Otázkou znie na ako dlho a či táto výhra, ktorá prišla po 15 zápasoch bez výhry, Huddersfield naozaj nakopne. Brighton na tom v poslednom období ale vôbec nie je dobre, v PL nevyhrali posledných 7 zápasov (D2 L5). Ani celkovo sa Brightonu nedarí, keďže z posledných 10 zápasov vyhral len jeden.

 

 

 

 

 

 

 

Malá nádej na záchranu priniesol posledný zápas Huddersfieldu, kde v nadstavenom čase Mounie spasil domácich a konečne dovolil domácim fanúšikom zažiť pocit víťazstva. Veď naposledy doma Huddersfield vyhral s Fulhamom 5.11.2018 ! Ak to chce Huddersfield dokázať, tak sa musí oproti minulému roku značne zlepšiť – vtedy z posledných 10 zápasov v lige dosiahol len 7 bodov.

Posledných 5 zápasov oboch mužstiev:

 

 

 

 

 

 

 

Títo dvaja sa spolu stretli 57x, pričom 23x vyhral Brighton, 18 Huddersfield a 16 zápasov skončilo remízou. V posledných 6 vzájomných zápasov Brighton vyhral 3x, Huddersfield 2x a raz to skončilo remízou.

Zranenia:

 

 

 

 

 

Predpokladané zostavy:

Brighton:  Ryan; Montoya, Duffy, Dunk, Bong; Stephens, Propper, Bissouma; March, Murray, Locadia.

Huddersfield: Lossl; Bacuna, Schindler, Kongolo, Durm; Billing, Hogg, Mooy; Pritchard; Grant, Mounie.

Zaujímavosti:

  • Huddersfield v PL nedal gól v posledných 4 zápasoch.
  • 29,63%  tohtoročných zápasov Brightonu prinieslo maximálne jeden gól.
  • Len Burnley (269) malo menej streleckých pokusov ako Brighton (277).
  • Terriersna pôde súpera inkasovali v 15tich zápasoch až 13x a len raz dokázali dať viac ako gól (vo Wolverhamptone 2:0).
  • Huddersfield naposledy vyhral v Brightone v roku 2011 (Apríl, 3:2).
  • 8 z ich posledných 11 vzájomných zápasov skončilo underom 2,5.
  • Žiadny tím nehral viac zápasov bez výhry na Amex stadium ako Huddersfield (6, spolu s Leedsom).
  • Odkedy sa otvoril Amex stadium (sezóna 2011/12) – tímy z Yorkshiru tam vyhrali len 2x z 30tich zápasov (vrátane play off zápasov) – Barnsley 2:1 v decembri 2013 a Sh. Wednesday 1:0 v auguste 2014 (W2 D10 L18).
  • Huddersfield naposledy v PL vyhral 2 zápasy v rade vo februári 2018.

Záver: Ťažko tipovať tento zápas. Fanúšikovia Huddersfieldu určite by boli radi, ak by ich borci dosiahli 2.víťazstvo za sebou, ale bude to ťažké. Budú musieť skórovať – čo sa im nepodarilo v posledných 5 zápasoch vonku a vo troch z posledných 5 zápasoch na pôde Brightonu. Volím pre mňa neobvyklý tip: V ktorom polčase padne najviac gólov: 2.polčas, kde v Tipsporte je na to pekný kurz @2,28. Ak sa nič vážne nestane, tak by to mal byť aj underový zápas, ale tam je naozaj malý pre mňa nezaujimavý kurz.

Zápas začína dnes na  Amex Stadium o 16:00. LIVE vysielaný nebude. Rozhodcom bude Mike Dean.

Zatipujte si na zápas: http://www.nasetipy.com/

Inšpiruj sa tiketom v Tipsporte: LINK NA TIKET

Leave a Reply