Analýza: Southampton-Huddersfield

Southampton nevyhral ani jeden z posledných 5 zápasov, ale hral 3 zápasy s TOP mužstvami – City, Arsenal and Chelsea. S Arsenalom dokázali remizovať 1:1. Arsenal mal značnú prevahu, ale o body prišli dosť nešťastne pár minút pred koncom zápasu. Iba raz nedokázali skórovať z posledných 6 zápasov (v poslednom zápase s Chelsea). Stretnú sa s Huddersfieldom, ktorý v poslednom zápase deklasoval Watford 4:1, ktorý hrá v poslednom čase naozaj zle a Terriers to využili dokonale. Huddersfield konečne prelomil streleckú smolu na ihriskách hostí, keď pred týmto zápasom v posledných 7 zápasoch vonku nestrelil ani gól.

Huddersfield v týchto KO zápasoch stále prehral, jedine v Burnley remizoval 0:0.
Southampton to bude mať ťažké, lebo v Huddersfielde zavládla veľmi dobrá nálada po sobotňajšom zápase, aj keď mínusom je pre nich to, že prišli o Eliasa Kachungu, ktorý si zranil koleno a bude mimo minimálne 2 mesiace. Mužstvo manažéra s menom Mauricio Pellegrino nie je veľmi strelecky plodné – z posledných 10 zápasov skórovali viac ako 1 gól len v jednom zápase (Southampton 4-1 Everton). V tejto sezóne majú len 4 víťazstvá, pričom dve skončili 1:0.

Predpokladaná zostava na tento zápas:

Zranení hráči v oboch mužstvách:

Pár štatistických údajov, začneme tabuľkovým postravením:

Posledné a vzájomné zápasy vyzerajú takto:

kde vidíme, že domáce prostredie má veľkú výhodu, ale teraz to nemusí nič znamenať. Huddersfield v tejto sezóne s nimi doma hral v 3.kole, kde pred týmto zápasom bol na čele PL, čo nečakal nikto. Štatisticky mal v tomto zápase značnú streleckú prevahu (strely  16/6, na bránu 6/3) no ale vytúžený gól sa im dať nepodarilo.

Tento zápas je naozaj ťažko tipovať. Southampton má naozaj zlú formu. Využije to Huddersfield aj teraz? Podarí sa mu zopakovať výkon z Watfordu? Bude to mať ale naozaj ťažké aj kvôli zraneniam v mužstve. Kachunga bol naozaj prínosom, tak uvidíme.

Verím, že Digisport tento zápas vyberie, aj keď konkurencia pre tento hrací čas je silná …

Drvivá väčšina odborníkov pred začiatkom tejto sezóny PL pasovala nováčika za jedného z hlavných adeptov na vypadnutie, tak aj v tomto zápase môžu hostia dokázať, že budú bojovať o zotrvanie aj naďalej. Zatiaľ sa im to darí, ale pred nami je ešte veľa naozaj ťažkých zápasov.

Osobne to vidím na under 2,5 v kurze okolo 1,8 ale ako fanúšik Terriers verím, že získaju minimálne bod (remíza v kurze 4) alebo dokonca vyhrajú v kurze 6,5 🙂

Leave a Reply